PATRIK|STANEK PHOTOGRAPHER

Batoh Lowepro Pro Trekker 450 AW

Když jsem si loni koupil novou fototechniku, která zahrnovala druhé tělo, macro objektiv a hlavně Nikon 300mm f/2,8 AF-S G ED VR II, který je poměrně rozměrný, začal mi být můj původní batoh LowePro Flipside 400 AW malý. Tento batoh jsem měl moc rád, jelikož byl na zádech pohodlný i po celodenním nošení.

Začal jsem se tedy dívat po batohu, který by pojmul dvě těla, 3 menší objektivy (105mm makro, 50mm Sigmu ART, 20mm Sigmu ART), teleobjektiv 300m f2.8 VRII a další příslušenství jako jsou telekonvertory, blesk, dálkové spouště a další drobnosti jako pláštěnka na foťák, pončo, stativ, láhev s pitím, paměťové karty atp.
 
V této velikosti už zase tolik na výběr nemáte jako u menších batohů na jedno tělo se záklaďákem.
 
Bylo pro mě důležité, abych těch 18kg co moje technika váží mohl celý den nosit na zádech bez nutnosti záda po měsíci měnit :) Taktéž jsem chtěl, abych mohl techniku rychle vyndávat, ideálně v batohu byl prostor pro camelbag (plastový pytel na vodu s hadičkou na pití) a byl i variabilní co se týče nastavení délky popruhů na záda, různých úchytů na věci z venku, měl integrovanou pláštěnku na batoh nebo aby nebyl problém dát do bočních kapes 1,5 litrovou láhev s pitím.
 
Vybíral jsem poměrně pečlivě, vzal jsem si všechnu techniku s sebou a zkoušel jí do batohů umístit, nosit jí po obchodě chvíli na zádech, jestli něco nezačne tlačit nebo mi nebude celkově vadit na zádech.
 
Po cca 14 dnech "testování" jsem si vybral batoh Lowepro Pro Trekker 450 AW a to z několika důvodů. Batoh je vyroben velice kvalitně a i na pohled vypadá robustně. Bederní pás je dostatečně silný a přitom pohodlný na nošení (využívám ho dost často) a po jeho zapnutí se Vám vlastně skoro celá váha batohu přenese na boky a nemusíte tak večer po celém dni skučet bolestí, že necítíte záda. 
 
 
Do Lowepro Pro Trekker 450 AW se mi vejde pohodlně naprosto všechno co jsem výše uváděl, má integrovanou kvalitní pláštěnku přes celý, úplně naplněný batoh. V případě potřeby se dá vložit mezi zádovou výstuž a obsah batohu camelbag na pití, do bočních kapes dáte pohodlně například zbalené pončo a k němu ještě 1,5 litrovou láhev pití a do druhé například velký karbonový stativ a k němu i monopod. Na vnitřním straně části, která se odepíná robustnými zipy je hromada kapes, které nahoře začínají 3 kapsičkami na paměťové karty a pod nimy je několik kapes na drobnosti, jako filtry, kabely či vizitky. 
 
Vnitřní prostor batohu se dá variabilně měnit přes suché zipy jednotlivých přepážek, tak že umístění jakékoliv fototechniky není problém. 
 
Samozřejmostí je nastavení jak výšky umístění popruhů na záda, dají se nastavovat, tak délka veškerých popruhů k uchycení, kterých je opravdu po obvodu batohu velká spousta. Batoh disponuje na spodní části uprostřed i "kapsičkou", do které se dá dát stativ a uchytit ho tak uprostřed batohu, aniž by vypadával.
 
Celkově jsem i po cestě na Borneo, kde jsem ho nosil denně od rána do večera na zádech s 18kg výbavy, s batohem Lowepro Pro Trekker 450 AW naprosto spokojen a mohu ho pro lidi, kteří mají výbavy více či chtějí do jednoho batohu dát fotovýbavu a nějaké oblčení, přidělat spacák atd jen doporučit.