<<<1234>>>

Včera to bylo 5 měsíců, kdy jsem se rozhodl vyměnit fototechniku Nikon (D810, D610, 300mm f2.8 atd.) za kompaktní bezzrcadlovku Olympus z řady OM-D. Přesně jsem si loni v září vybral TOP model značky Olympus a to OM-D E-M1 Mark II + Olympus bateriový grip HLD-9 a k němu do začátku tyto objektivy a příslušenství:

Již dříve jsem psal v tomto článku o tom, proč jsem si vybral fotobatoh Lowepro Whistler 450AW a v tady v tom videu jste viděli co se do něj všechno vejde. Sem tam ale nastávají situace (výlet do přírody na pár hodin, focení v ZOO atp.), kam nepotřebujete tolik fototechniky, ani oblečení či lékárničku. A proto u mě nastala potřeba pořídit si batoh menší.

LOWEPRO WHISTLER 450AW II | Nedávno vyšla 2. generace mého oblíbeného batohu. Co se tam změnilo? Co je nového? Kolik se toho do něj vejde? To a více se dozvíte v tomto videu.

Vždy po nákupu zrcadlovky, jsem při celodenním nošení nadával na to, že originální popruh je nepříjemný, u Nikonu ještě navíc opatřen z vnitřní strany kůží a díky tomu se lepí na krk... Jeho hrany jsou poměrně ostré a po hodině řeže nepříjemně do krku. 

Po 14 denním testování Olympusu OM-D E-M1 MARKII, zvážení všech pro a proti jsem se rozhodl na tento systém přejít. Proč přecházím atd. sepíšu do dalšího článku na blogu. Aktuálně je tedy veškerá má fototechnika na prodej. O veškerou techniku jsem se staral s největší péčí, na všech objektivem UV filtry, neoprény atd, nikdy nespadlo nebo se jinak poškodilo. Pouze osobní předání v Praze a okolí. Nic nikam neposílám ;) Proč přecházím na jiný systém? Dočtete se tady.

Po změně systému na Olympus, která u mě proběhla minulý týden (aktuální technika Nikon je na prodej), jsem se taktéž rozhodl vyměni svůj batoh, jelikož aktuální Lowepro Pro Trekker 450AW je teď zbytečně velký a také jsem chtěl batoh, do kterého se vejde kromě fototechniky i klasický "náklad" v podobě bundy, pláštěnky, dlouhých kalhot nebo prostě triček a spodního prádla, když se rozhodnu jet někam na víkend. 

<<<1234>>>