PATRIK|STANEK PHOTOGRAPHER
<<<1234>>>

Po 14 denním testování Olympusu OM-D E-M1 MARKII, zvážení všech pro a proti jsem se rozhodl na tento systém přejít. Proč přecházím atd. sepíšu do dalšího článku na blogu. Aktuálně je tedy veškerá má fototechnika na prodej. O veškerou techniku jsem se staral s největší péčí, na všech objektivem UV filtry, neoprény atd, nikdy nespadlo nebo se jinak poškodilo. Pouze osobní předání v Praze a okolí. Nic nikam neposílám ;) Proč přecházím na jiný systém? Dočtete se tady.

Po změně systému na Olympus, která u mě proběhla minulý týden (aktuální technika Nikon je na prodej), jsem se taktéž rozhodl vyměni svůj batoh, jelikož aktuální Lowepro Pro Trekker 450AW je teď zbytečně velký a také jsem chtěl batoh, do kterého se vejde kromě fototechniky i klasický "náklad" v podobě bundy, pláštěnky, dlouhých kalhot nebo prostě triček a spodního prádla, když se rozhodnu jet někam na víkend. 

Máte v plánu vyrazit na fotoexpedici do exotické země? Plánujete co vzít s sebou, jaké očkování, co za oblečení? Já si s sebou beru vždy tyto věci...

Když jsem si loni koupil novou fototechniku, která zahrnovala druhé tělo, macro objektiv a hlavně Nikon 300mm f/2,8 AF-S G ED VR II, který je poměrně rozměrný, začal mi být můj původní batoh LowePro Flipside 400 AW malý. Tento batoh jsem měl moc rád, jelikož byl na zádech pohodlný i po celodenním nošení.

Loni na podzim jsem se rozhodoval, jaké nové primární tělo si koupím. Bral jsem v úvahu tyto tři těla a to D750, D810 a D5. Jelikož mým zaměřením jsou zvířata, byly pro mě důležité vlastnosti těla jako rychlé AF (ostření), malý šum při vyšším ISO (dost často fotografujete v horších světelných podmínkách, ale potřebujete rychlý čas, tudíž si musíte pomáhat zvýšením hodnoty ISO), rozumné rozlišení (tisk velkoformátových obrazů) a v neposlední řadě rychlost focení (počet snímků za vteřinu), což všechny 3 zmíněná těla splňují ač například rychlost závěrky je u D5 více než dvojnásobná proti D810 a zase rozlišení je skoro poloviční.

V dnešní době není kvalitní fototechnika levnou záležitostí. Šetříme na ní i několik let a pak každý chceme, aby nám ten náš mazlík co nejdéle vydržel. Jednou z možností prodloužení "životnosti" je ochrana neoprenovými návlaky/obaly či pláštěnkou, které se dají použít jak na objektivy, tak i těla fotoaparátů...

<<<1234>>>