PATRIK|STANEK PHOTOGRAPHER
<<<.234>>>

Jelikož mám rád technologie a nové věci, pořídil jsem si nedávno drona DJI Spark. Drona jsem vybíral poměrně dlouho. Proč jsem  vybral DJI Spark? Čtěte dále...

Dnes má zrcadlovku vesměs každý druhý. Většinou si jí jdeme koupit ve "výhodném" setu se základním objektivem, případně v setu se základním objektivem a druhým objektivem, který má delší ohnisko, abychom potom pokryli fotografii od krajinky po focení běžícího pejska.  Ale co když se potom rozhodneme koupit objektiv další, přijdeme do obchodu a nedokážeme si vybrat dle všech uvedených parametrů ten, který pro nás bude vhodný? Více se dozvíte v článku....

Již dlouhé léta jsem byl zástupcem tvrzení, že FF (fullframe zrcadlovka) je to nejlepší co na focení zvířat může člověk mít. Byl jsem se svojí sestavou D810 + 300mm f2.8 VRII (4,7kg váhy) spokojený a nemůžu určitě říct, že by na ní bylo cokoliv špatně.

Tak je to měsíc a kousek od doby, kdy jsem se rozhodl přejít z Nikonu na systém OM-D od Olympusu a to konkrétně na model OM-D E-M1 Mark II. A jaké jsou zatím mé postřehy?

Jelikož rád chodím po horách a nechce se mi tahat s sebou 3kg těžký karbonový stativ Vanguard, hledal jsem nějakou alternativu, která by vážila pár set gramů, dala se strčit do batohu a byla použitelná. 

<<<.234>>>