Joby gorillapod 3K kit aneb když potřebujete stativ a nechcete tahat kila na zádech

Gorillapod Joby aneb když nechcete tahat 3kg stativ

Jelikož rád chodím po horách a nechce se mi tahat s sebou 3kg těžký karbonový stativ Vanguard, hledal jsem nějakou alternativu, která by vážila pár set gramů, dala se strčit do batohu a byla použitelná. 

Při hledání jsem narazil na gorillapody Joby a hodně se mi zalíbily. Jsou lehké, vyrábí se v X variantách s různými nosnostmi. U variant s kulovou hlavou máte i vodováhu součástí hlavy a klasickou stativovou destičku.
 
 
Joby se mi líbí i z důvodu, že stativ díky variabilním nohám můžete "omotat" kolem větve, zábradlí nebo třeba značky dopravního značení a pořídit tak fotky vesměs v jakékoliv situaci a prostředí.
 
Osobně jsem si na Olympus OM-D E-M1 Mark II vybral Joby stativ GorillaPod 3K Kit s nosností 3kg a kulovou hlavou. Je to druhý největší stativ na DSLR nebo větší digitální foťáky.
 
Měl jsem ho s sebou teď v Krušných horách a perfektně se osvědčil. Lehká a pevná konstrukce z ABS plastu a nerez oceli se při jeho 393 gramech nepronese a na fotografování krajinek je naprosto dostačující. Stativovou patku přiděláte k tělu jednoduše během pár vteřin a líbilo se mi na ní, že šroub do těla má koncovku, která se dá utáhnout jakoukoliv mincí a nepotřebujete šroubovák nebo imbus.
 
 
Nohy má pogumované a tudíž nekloužou na jakémkoliv povrchu, je skvěle variabilní a při jeho nošení si nezlomíte záda. 
 
Pokud chodíte po horách nebo fotíte noční krajinky z vrcholků hor či prostě potřebujete jen lehký a funkční stativ na selfíčka, tak je Joby jasná volba.
 
Všechny Joby stativy u mě na eshopu