Fotoexpedice do Thajska se blíží. Kam se podívám a co bych rád vyfotil?

Kam vyrážím do Thajska aneb expedice se blíží

Při plánování foto expedice do Thajska jsem se rozhodoval do jakých národních parků zavítat. Nakonec jsem se rozhodl pro národní parky Kaeng Krachan National Park a Khao Sam Roi Yot National Park. 

Moje cesta začne 13.ledna v 15:15 na letišti Václava Havla, odkud odlétám do Dubaje a dále do Bangkoku v Thajsku. Po příletu ztrávím první 2 dny v Bangkoku, kde bych rád navštívil větší městské parky a okolí města. V Bangkoku žije již 3 roky můj bratranec, tak bude prohlídka města i s průvodcem. Před odletem si připravím veškerou výbavu, o které jsem psal v tomto článku. Samozřejmě to také bude první velký "test" mé nové výbavy od Olympusu, o které jsem psal v tomto článku a 1,5 měsíční zkušenosti v tomto.
 
Třetí den pojedu minibusem cca 200km na jihozápad do národního parku Kaeng Krachan, který se leží na hranicích s Barmou. V tomto národním parku žije 57 známých druhů savců, 461 druhů ptáků a přes 300 druhů motýlů. 
 
Můžete zde vidět savce jako White-handed Gibbon, Dusky Leaf Monkey, zlatý šakal, štěkajícího jelena, medvědy, divokého psa, kance, levharta obláčkového, klasického levharta či slony. V průměru zde za den můžete vidět až 50 druhů ptáků a velké množství motýlů a dalšího hmyzu. Osobně doufám aspoň v jednoho levharta :-) Držte mi palce.
 
Fotografie jsou jen ilustrační a nejsou mé.
 
Na východní straně národního parku se rozprostírá velké jezero Kaeng Kra Chan, u kterého jsem si našel ubytování a každý, ze 7 dní, které tam budu, vždy vyrazím hned po svítání hledat zvířata. V plánu mám ranní a večerní fotografování před západem slunce a noční fotografování. Den nebo dva bych chtěl zůstat na břehu jezera a pozorovat život kolem vody a jejího těsného okolí.
 
Po 7 dnech v Kaeng Krachan se budu přesouvat místní dopravou do druhého národního parku a to Khao Sam Roi Yot. Tento národní park se nachází v jižní části Thajska asi 130km od Kaeng Krachan a sousedí s Thajským zálivem.
 
Národní park Khao Sam Roi Yot jsem si vybral, jelikož je v jeho blízkosti thajský záliv a tak budu mít možnost fotografovat jak zvířata žijící kolem vody, tak v pralesích národního parku. Ubytování jsem si tentokrát našel na jeho východní straně, abych to měl jak do parku, tak k zálivu co nejblíže.  Můžete zde narazit na Orlovce říčního, Orla proměnlivého, několik druhů sov a desítky dalších druhů ptáků. Dále se tady vyskytuje kočka rybářská, cibetka nebo linsang skvrnitý. Z opic je k vidění makak jávský, hulman tmavý či outloň váhavý.  Za zmínku ještě stojí luskoun ostrovní nebo Agama motýlí. Samozřejmostí je hromada druhů skokanů či hadů.... 
 
Fotografie jsou jen ilustrační a nejsou mé.
 
Za zmínku v tomto národním parku stojí i Phraya Nakhon Cave, což je jeskyně, ve které je postavena svatyně.
 
Osobně bych rád viděl aspoň jednoho zástupce levharta, už na Borneu to byl o moje největší přání, ale bohužel se levharta obláčkového nepodařilo vidět, není samozřejmě ani divu, je to malá kočkovitá šelma a najít jí v pralese je vesměs nemožné. Snad mi tentokrát bude přát větší štěstí.
 
Více informací o národních parcích Thajska naleznete například na www.thainationalparks.com . 
 
Po návratu z Thajska plánuji uspořádat expedici i pro Vás, kterou bych rád směřoval na stejná místa. To je také jeden z důvodů proč do Thajska v lednu letím sám, abych se tam podíval a vytipoval nejlepší lokality pro další expedici a fotografování co největšího počtu druhů zvířat. Expedice se bude konat na přelomu července/srpna 2018 a bude pro 6 účastníků. Více informací se dozvíte začátkem února 2018 po mém návratu z Thajska. V případě zájmu již nyní, mě neváhejte kontaktovat. Místo lze již teď rezervovat. Předběžný termín expedice je 26.7. - 11.8.2018. Cenu odhaduji na cca 70 tisíc (včetně letenek).