Položek k zobrazení: 29
<<<12>>>
 
Fotografický kurz v ZOO

Zúčastněte se jednoho z mých kurzů fotografování zvířat v českých ZOO. Vysvětlíme si jak na správnou kompozici, základní pojmy jako ISO, clona, čas či typy ostření. Mrkneme na efektivní nastavení fotoaparátujak fotit zvířata za sklem či mřížemi, vnímání scény kterou fotografujete, jak se vypořádat s rušivými prvky nebo na co si při fotografování dávat pozor.

Cena 1 999 Kč
Kahau Nosatý - udivený výraz

Kahau nosatý (Nasalis larvatus) je úzkonosý primát z čeledi kočkodanovití. Žije výhradně v jihovýchodní Asii na ostrově Borneo. Obývá nížinaté, deštné pralesy na březích řek, jezer a v blízkosti mořského pobřeží.

Cena od 600 Kč
Kurz fotografování zvířat v bavorském lese

Fotografujete rádi nebo se chcete naučit fotografovat zvířata ve "volné" přírodě? Chcete se zdokonalit v ovládání Vaší zrcadlovky? Poznat kouzlo Wildlife fotografie? 

Cena 1 999 Kč
Víkendový kurz fotografování zvířat v bavorském lese

Fotografujete rádi nebo se chcete naučit fotografovat zvířata ve "volné" přírodě? Chcete se zdokonalit v ovládání Vaší zrcadlovky? Poznat kouzlo Wildlife fotografie?  Pojeďte se mnou na celý víkend do národního parku Bavorský les.

Cena 2 999 Kč
Kahau Nosatý - oběd

Kahau nosatý (Nasalis larvatus) je úzkonosý primát z čeledi kočkodanovití. Žije výhradně v jihovýchodní Asii na ostrově Borneo. Obývá nížinaté, deštné pralesy na březích řek, jezer a v blízkosti mořského pobřeží.

Cena od 600 Kč
Levhart jávský - upřený pohled

Levhart jávský (Panthera pardus melas) je kriticky ohrožený poddruh levharta skvrnitého. Ve volné přírodě žije na ostrově Jáva v Indonésii 100 –250 jedinců. Patří k menším levhartím subspeciím a je zbarvený více do oranžova než ostatní. Velmi často se u něj vyskytuje melanismus neboli černá barva srsti. Živí se rozličnou kořistí malé až střední velikosti, jeho nejoblíbenější potravou je muntžak sundský. Někteří vědci ho zařazují jako samostatný druh Panthera melas.

Cena od 600 Kč
Irbis - levhart sněžný - přímý pohled

Irbis (Panthera uncia, dříve také Uncia uncia), též irbis horský či levhart sněžný je kočkovitá šelma z podčeledi velkých koček obývající horské masivy Střední Asie.

Cena od 600 Kč
BORNEO | Sunbird na větvi

Strdimilovití (Nectarinidae) je početná čeleď pěvců čítající na 132 druhů v 15 rodech. Velikost i hmotnost strdimilovitých je značně variabilní a může se pohybovat od sotva 5 g těžkého strdimila savanového až po 45 g vážícího strdimila brýlového. Stejně jako kolibříci jsou výrazně sexuálně dimorfní, se samci jasných barev. Od samic se samci odlišují i mírně větší velikostí. Společným znakem všech strdimilivitých je poměrně dlouhý, na konci viditelně zahnutý zobák s dlouhým hrubým jazykem přizpůsobeným k požírání nektaru, ačkoli se u některých druhů ve stravě objevují převážně pavouci a hmyz, kterým krmí i svá mláďata.

Cena od 600 Kč
BORNEO | žába na stonku

Žáby (Anura, syn. Salientia) jsou jedním z řádů bezocasých obojživelníků. Ocas mají pouze pulci, který se při proměně (metamorfóze) vstřebává do těla. Často mají dlouhé, dobře vyvinuté zadní končetiny, přizpůsobené ke skákání, pro žáby charakteristickému způsobu pohybu. Živí se nejčastěji hmyzem. Jejich rozmnožování je stejně jako u ostatních obojživelníků vázáno na vodní prostředí. Ve vodě se vyvíjejí jak vajíčka, tak z nich vylíhlí pulci, kteří dýchají ve vodě pomocí žaber. Z pulců se postupně vyvinou dospělé žáby, které dýchají vzduch a tím jsou na vodu vázány podstatně méně, některé druhy téměř vůbec. Přesto však nejsou ani dospělé žáby dokonale přizpůsobené životu na souši, neboť mají pouze slabě vyvinuté plíce a dýchání probíhá částečně prostřednictvím kůže, která kvůli tomu musí být tenká a vlhká, což klade vyšší nároky na vlhkost prostředí v němž žáby žijí.

Cena od 600 Kč
BORNEO | medvěd malajský

Medvěd malajský (Helarctos malayanus), nazýván indonésky a malajsky jako Boreang Madu („medový medvěd“), je nejmenším příslušníkem čeledi medvědovitých. V kohoutku je vysoký jen 70 cm a tělo má dlouhé 1,1-1,4 m. Jeho hmotnost je 27–65 kg s tím, že samice jsou lehčí než samci. Je většinou černý a na krku má bílou skvrnu ve tvaru podkovy.

Cena od 600 Kč
Starý makak ve větvích

Makak jávský (Macaca fascicularis), také makak obecný nebo opice jávská je úzkonosý primát z čeledi kočkodanovití (Cercopithecidae) a rodu makak (Macaca). Druh popsal Thomas Stamford Raffles roku 1821. Jeho anglický název crab-eating macac poukazuje na to, že se tento druh občas přiživí i kraby nebo měkkýši, větší část potravy však tvoří různá semena a jiná rostlinná potrava. Samci se od samic liší velikostí a „knírem“. Ve skupině se projevuje matrilineární hierarchie, samci tlupu opouštějí po dosažení puberty.

Cena od 600 Kč
Lev konžský - domácí hádka

ZOO ÚSTÍ NAD LABEM | Chov lvů byl v naší zoo obnoven po čtrnáctileté přestávce v roce 2005. Leon a Ronja pocházejí ze Zoo Halle a okamžitě po svém příchodu se stali miláčky návštěvníků. V roce 2014 k nim přibyla mladá samice Kivu, která je zatím od původního páru oddělena. Jedná se o vzácný poddruh, v evropských zoo se jich chová přibližně 30 kusů.

Cena od 600 Kč
Levhart obláčkový - stoupání

ZOO PRAHA | Jedná se o středně velkou kočkovitou šelmu, která se sice řadí mezi velké kočky, ale současně je z nich nejmenší. Délka od hlavy k ocasu činí od 0,6 až do 1,1 m, přičemž délka ocasu se pohybuje mezi 55 a 99 cm. Hmotnost je poměrně nízká, od 16 do 23 kg v závislosti na potravě a jejím množství.

Cena od 600 Kč
Karakal - jazýček ven

ZOO Praha | Na rozdíl od mnoha jiných koček preferuje karakal otevřenou krajinu a je schopen tolerovat podstatně sušší podmínky než serval. V potravě není vybíravý a na svém jídelníčku má velmi pestrou škálu živočichů. Ačkoliv je poměrně malý, dokáže ulovit i kořist 2–3 krát těžší, než je sám (zhruba do 50 kg). Jeho potravu tvoří převážně zajíci, damani a malé či mladé gazely a antilopy, které doplňuje menšími hlodavci a ptáky.

Cena od 600 Kč
Pelikán - hra barev

ZOO PRAHA| Dorůstá velikosti labutě, je asi 148 - 175 velký s rozpětím křídel 226 - 300 cm a hmotností mezi 5 - 15 kg.Má mohutné tělo s krátkými končetinami, krátkým ocasem, silným zobákem a charakteristickým hrdelním vakem. Je skoro celý bílý, jen konce letek má černohnědé, vak žlutý a nohy růžové. Stejně jako všichni veslonozí má všechny prsty na nohou spojené plovací blánou.

Cena od 600 Kč
<<<12>>>