Jak jsem vybíral batoh na fototechniku a proč jsem si vybral Lowepro Whistler 450AW

Lowepro Whistler 450AW - jak jsem vybíral batoh na Olympus

Po změně systému na Olympus, která u mě proběhla minulý týden (aktuální technika Nikon je na prodej), jsem se taktéž rozhodl vyměni svůj batoh, jelikož aktuální Lowepro Pro Trekker 450AW je teď zbytečně velký a také jsem chtěl batoh, do kterého se vejde kromě fototechniky i klasický "náklad" v podobě bundy, pláštěnky, dlouhých kalhot nebo prostě triček a spodního prádla, když se rozhodnu jet někam na víkend. 

Vybíral jsem již z prověřené značky Lowepro, u které mě batoh nikdy nezklamal, nestalo se mi, že by cokoliv povolilo, prasklo, i když jsem v nich nosil 19kg výbavy vesměs každý víkend i mimo něj.
 
Ihned mi padl do oka Lowepro Whistler 350AW (Asi ta oranžová mě zaujala :-)), který je odolný vodě, sněhu a dalším přírodním vlivům (pořád batoh někde válím po zemi). Taktéž jsem se mi na něm líbilo, že se celá "vanička" na fototechniku, ke které je přístup přes záda, dá vyndat a v případě potřeby se dá batoh použít jako klasický. Taktéž tam místo foťáku můžete nacpat třeba drona nebo prostě oblečení na týdenní cestování, ve chvílích kdy fototechniku s sebou nepotřebujete. Odpadá tedy nutnost mít batohy dva.
 
 
Šel jsem se na něj tedy podívat do značkového obchodu Olympus, kde mimo jiné nabízejí i veškerý sortiment značky Lowepro. Když jsem si vzal s sebou techniku Olympus, tak byl bohužel Lowepro Whistler 350AW malý s ohledem na objektivy a příslušenství, které jsem si vybral a tak jsem sáhl po jeho větším bratříčkovi Lowepro Whistler 450AW
 
Do něj se mi pohodlně moje fototechnika, která aktuálně obsahuje tělo Olympus OM-D E-M1 MarkII + Battery Grip HLD-9, Objektivy ZUIKO 300mm f4 PRO, 40-150mm f2.8 PRO a 7-14mm f2.8 PRO. Dále mám externí blesk Olympus FL-900R, 1.4x telekonvertor MC-14, 4x náhradní baterie, lékarnička, kterou jsem se naučil nosit naprosto všude, dálková spoušť a další drobnosti jako karty, filtry atd atp... Časem bych chtěl ještě dokoupit druhé tělo, které potom dám místo lékarničky, případně přeskládám celé a to rychle a jednoduše, díky variabilním příčkám, které najdete vesměs v každém fotobatohu. 
 
 
Hned jak jsem si ho vzal, tak jsem minulý víkend otestoval. Vzal jsem si v pátek na celý víkend oblečení, což obsahovalo 2 kalhoty, 3 trička, ponožky, spodní prádlo, mikinu, pončo, nabíječky na notebook, foťák, přesnosný BT reproduktor od JBL, kapesníčky atd atp a všechno se v pohodě vešlo do horní a přední kapsy. Přední kapsa Whistlera 450AW, která pokrývá celou přední část batohu, má výhodu, že se ještě díky druhému zipu dá zvětšit na cca dvojnásobek a tak se do ní v pohodě vše výše uvedené vešlo... Na batohu najdete hromady popruhů a úchytů, ke kterým přiděláte od stativu, přes snowboard až třeba k lyžím nebo jakékoliv jiné výbavě. 
 
Přední kapsa sama o sobě je vodotěsná a oddělená vodotěsnou příčkou od kapsy na fotechniku a v její spodní části je i odtokový otvor, tudíž, když například zmoknete, v klidu se převléknete a mokré hadry hodíte do přední kapsy, aníž by jste se museli bát, že se voda nebo vlhkost dostane na foťáky... 
 
Batoh je sám o sobě odolný vodě a ještě v případě hodně velké nepřízně počasí je v horní kapse umístěna pláštěnka na celý batoh...
 
Záda jsou dobře vypolstrována, popruhy a to i ten bederní jsou dostatečně široké a pohodlné, tak že celodenní nošení (vyzkoušel jsem v neděli na kurzu ve Dvoře Králové) nedělá člověku ani ten nejmenší problém.
 
Sice z krátkodobé zkušenosti, ale už teď si myslím, že Vám můžu Whistlera nebo i Pro Trekker (který prošel ročním testem u mě),  s klidným svědomím doporučit.