<<<12>>>

Co to je clona, ISO, čas, typy ostření nebo korekce expozice? Mrkněte na moje video, kde jsem se Vám to pokusil stručně vysvětlit. 

Jak na fotografování zvířat? Na co si dát pozor? Z jakého úhlu je fotit? Jak je fotím já? Jak na to kompozičně? Níže najdete 10 rychlých tipů.

V tomto článku se podíváme na nastavení režimů AUTO, priorita clony A, priorita času S, typy ostření (AF-A, AF-C, AF-S, manuální ostření) a taktéž na co si dávat pozor, při fotografování zvířat a fotografování všeobecně. 

Fotíte často pohybující se objekty jako zvířata, děti nebo sport? Je většina Vašich fotografií rozmazaná a neostrá? Máte správně nastavené ostření na Vaší zrcadlovce? Mrkneme na to. :)

Hloubka ostrosti (F) je rozdíl vzdálenosti nejbližšího a nejvzdálenějšího objektu ve fotografované scéně. Pokud si na objektivu nastavíme Hloubku ostrosti (F) na nižší hodnoty, bude v případě objektivu s delším ohniskem cca 80mm + prostředí před a za foceným objektem rozmazané. Toto nastavení se využívá hlavně v případech, kdy chceme fotografovaný objekt zdůraznit.

Co je to clona (F), rychlost závěrky, korekce expozice nebo ISO? Jaký typ ostření vybrat na určitou situaci? Proč je korekce expozice užitečná? 

<<<12>>>