<<<12>>>

Jak mám nastavený můj foťák na fotografování zvířat a Wildlife? Proč fotím na prioritu clony? Jaký typ ostření používám nebo na co je korekce expozice? Mrkněte na toto krátké video, kde se vše dozvíte.

Co to je clona, ISO, čas, typy ostření nebo korekce expozice? Mrkněte na moje video, kde jsem se Vám to pokusil stručně vysvětlit. 

Jak na fotografování zvířat? Na co si dát pozor? Z jakého úhlu je fotit? Jak je fotím já? Jak na to kompozičně? Níže najdete 10 rychlých tipů.

V tomto článku se podíváme na nastavení režimů AUTO, priorita clony A, priorita času S, typy ostření (AF-A, AF-C, AF-S, manuální ostření) a taktéž na co si dávat pozor, při fotografování zvířat a fotografování všeobecně. 

Fotíte často pohybující se objekty jako zvířata, děti nebo sport? Je většina Vašich fotografií rozmazaná a neostrá? Máte správně nastavené ostření na Vaší zrcadlovce? Mrkneme na to. :)

Hloubka ostrosti (F) je rozdíl vzdálenosti nejbližšího a nejvzdálenějšího objektu ve fotografované scéně. Pokud si na objektivu nastavíme Hloubku ostrosti (F) na nižší hodnoty, bude v případě objektivu s delším ohniskem cca 80mm + prostředí před a za foceným objektem rozmazané. Toto nastavení se využívá hlavně v případech, kdy chceme fotografovaný objekt zdůraznit.

<<<12>>>