Ochrana objektivů a těl fotoaparátů neoprenovými obaly

Ochrana objektivů a těl fotoaparátů

V dnešní době není kvalitní fototechnika levnou záležitostí. Šetříme na ní i několik let a pak každý chceme, aby nám ten náš mazlík co nejdéle vydržel. Jednou z možností prodloužení "životnosti" je ochrana neoprenovými návlaky/obaly či pláštěnkou, které se dají použít jak na objektivy, tak i těla fotoaparátů...

Osobně aktuálně používám ochranné neoprénové návleky na objektivy a těla od dvou výrobců. 
 
Jedním z nich je společnost Outdoor Photography Gear Ltd., která sídlí ve Velké Británii. Lze u nich pořídit neoprénové návleky na objektivy, telekonvertory a další příslušenství jako pláštěňky na fotoaparáty či polšťářky pod objektiv. Po uhrazení částky v nákupním košíku je doručeno do ČR cca do 10 pracovních dní. Tyto návleky jsou spíše ochranné při opření fotoaparátu o kámen či jiný materiál, jelikož se skládají z více částí a tak před vodou chrání jen v mírnějších deštích či vlhkosti.
 
 
Druhou značku, kterou používám je značka Lens Protect, kterou vyrábí na zakázku Martin Haleš.. Vyznačuje se možností výběru dvou tlouštěk neoprénu 2mm a 3mm a několika designů. Výhodou je překrývání jednotlivých částí přes sebe a tudíž podstatně větší ochrana před deštěm. Lze zakoupit jak na vesměs všechny objektivy, tak i na těla fotoaparátů. Vždy byla komunikace rychlá, spolehlivá a objednávka byla hotova do několika dní od objednání.
 
 
Další možností ochrany například v pralesech, velkých deštích a jinou nepřízní počasí jsou pláštěnky na fotoaparáty. Výrobců a druhů najdeme velké množství. Já aktuálně používám pláštěnku CARUBA C1, která zakrývá celý objektiv včetně těla a má postranní rukáv, skrz který se dá ovládat fotoaparát.
 
 
Díky ochraně objektivů a těl zabráníte nechtěnému poškrábání objektivů při pokládání na různé podklady, jsou chráněné před deštěm a i po letech vypadá objektiv jako nový bez sebemenšího poškození.