Photoshop CC a výhody RAW

Jednou z nesporných výhod dnešních systémových bezzrcadlovek nebo zrcadlovek je záznam fotografie do formátu RAW, který obsahuje všechny surové obrazové informace, které fotoaparát při pořízení fotografie viděl a dá se tak s fotografií, která vypadá ztracená velice dobře pracovat.

V případě, že pořizujete fotografie do formátu JPG, zkuste se zamyslet nad tím, zda nechcete využít potenciálu svého fotoaparátu a začít je pořizovat do formátu RAW. Ten Vám dává velké možnosti, jak fotografie zachránit v případech, kdy jsou tmavé nebo například barevně nevyvážené, jelikož obsahuje narozdíl od JPG, který se rovná vytisknuté fotografii, veškeré informace, které fotoaparát viděl a tak se s nimy posléze dá pracovat. Pokud si s Photoshopem nevíte rady, zkuste můj workshop, který naleznete v kurzech.

Pusťte si moje 2 minutové video, na které uvidíte úpravy fotografie, která je tmavá a v JPG by zachránit nikdy nešla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

Nabídka fotografických služeb

FOTOGRAFICKÉ kurzy

Již několik let pořádám kurzy fotografování zvířat v českých ZOO, kde se naučíte ovládat svojí zrcadlovku rychle a efektivně. Taktéž se dozvíte jak nasprávnou kompozici, na co si dávat pozor a že počkat si na správný okamžik se opravdu vyplatí.

individuální kurzy

Nemáte rádi kurzy, kde je hodně lidí? Máte specifické požadavky na kurz? Chcete, abych se Vám věnoval intenzivně celý den? Nabízím Vám individuální kurzy fotografování a postprodukce fotografií ve Photoshopu či Zoneru.

kurzy photoshopu

Photoshop je v dnešní době ekvivalentem k černé komoře a bez postprodukce nebude nikdy fotografie na takové úrovni, aby byla publikovatelná s vyjímkou například fotografie reportážní. 

fotografování domácích zvířat

Máte doma pejska, kočku či koně a chtěli by jste jeho profesionální fotografie? Nabízím Vám fotografování domácích mazlíčků kdekoliv po České republice. Neváhejte mě kontaktovat.