<<<12>>>

Chcete si rychle vytvořit vlastní logo, které vložíte do fotografie? Mrkněte na můj rychlý návod... Více videí a návodů na postprodukci najdete u mě na youtube nebo webu.

Jednou z nesporných výhod dnešních systémových bezzrcadlovek nebo zrcadlovek je záznam fotografie do formátu RAW, který obsahuje všechny surové obrazové informace, které fotoaparát při pořízení fotografie viděl a dá se tak s fotografií, která vypadá ztracená velice dobře pracovat.

Jak upravuji fotografie? Photoshop a Nik collection? Co předchází publikování mých fotografií? Dozvíte se na mém youtube kanálu....    

Pro úpravu svých fotografií používám zásadně Photoshop a to v aktuální verzi CC (Creative Cloud)... Kromě standartních funkcí Photoshopu jako je Camera RAW (základní úpravy RAW souboru), rozostření, zostření atd. atp. používám i sadu filtrů od Google Nik Collection.

Před každým tiskem fotografie je potřeba udělat pár úprav, aby fotografie na papíře odpovídala barevně fotografii, kterou vidíme na monitoru, musíme jí doostřit a uložit ve správném formátu.

Mám dobrý fotoaparát, drahý objektiv, levný monitor a dokonce nekalibrovaný. Jak dobrou fotku asi udělám? Přeci potřebuji další objektiv, větší ostrost, nemohu teď řešit barvy monitoru. Tak začíná velmi zdlouhavá cesta ke krásným barvám fotografie.

<<<12>>>