<<<12>>>

Před každým tiskem fotografie je potřeba udělat pár úprav, aby fotografie na papíře odpovídala barevně fotografii, kterou vidíme na monitoru, musíme jí doostřit a uložit ve správném formátu.

Mám dobrý fotoaparát, drahý objektiv, levný monitor a dokonce nekalibrovaný. Jak dobrou fotku asi udělám? Přeci potřebuji další objektiv, větší ostrost, nemohu teď řešit barvy monitoru. Tak začíná velmi zdlouhavá cesta ke krásným barvám fotografie.

Další z mých úprav ve Photoshopu CC. Tentokrát mládě lva berberského Amira z plzeňské ZOO. Použití Nik Collection, rozostření a uložení fotografie pro Facebook.

Hodně dlouhou dobu jsem upravoval fotografie na svém notebooku Dell Inspiron 15 (7000). Jeho 4K rozlišení a zobrazování mi dostačovalo poměrně dobře a neměl jsem moc potřebu si kupoval externí monitor. Notebook má i7 procesor 7. generace, 16GB DDR4 pamětí, SSD disk a 4GB grafickou kartu GeForce GTX 1050Ti, tak že i výkon je dostatečný. Pak přišel tisk...

Nejpoužívanější sociální sítí současnosti je Facebook. Bohužel tato sociální síť moc nemyslí na fotografy a při nahrání fotografie v plném rozlišení, fotografii komprimuje, dost podstatným způsobem ničí její kvalitu a o ostrosti ani nemluvě. 

<<<12>>>