Končím po 9 letech v IT oboru a přináším Vám spoustu novinek

Již 9 let pracuji v IT oboru pro velké mezinárodní společnosti. Jelikož fotografování, fotoexpedice a workshopy pro začínající i pokročilé fotografy, které několik let pořádám,  mi zabírají stále více času, respektive žádný volný čas nemám :-), rozhodl jsem se od Června 2018 věnovat jen fotografování a opustit IT obor.

Díky tomu budu mít od 06/2018 více času na fotografování či workshopy a fotoexpedice. Mohl jsem tak přidat pár novinek a fotoexpedic do deštných pralesů. Níže si povíme jaké kurzy aktuálně pořádám a na co se můžete těšit v tomto nebo následujím roce.
 
SLEVA 20% NA PRVNÍCH 30 OBJEDNÁVEK. ZADEJ V OBJEDNÁVCE KÓD DUBEN2018.
 
KURZY FOTOGRAFOVÁNÍ V ČESKÝCH ZOO
 
Tyto kurzy teď aktuálně nabízím ve 3 variantách:
 
 • Víkendové kurzy fotografování pořádám aktuálně v 8 zoologických zahradách po celé ČR (Praha, Plzeň, Jihlava, Dvůr Králové, Brno, Ostrava, Zlín a Liberec). Tyto kurzy jsou určeny pro začínající i pokročilé fotografy, kteří se chtějí naučit jak fotografovat zvířata, pochopit jak fungují bezzrcadlovky, zrcadlovky či kompaktní fotoaparáty s možností manuálního nastavení (Co je to ISO, clona, čas, typy ostření, korekce expozice). Na každém kurzu mám maximálně 8 účastníků, aby byl možný individuální přístup.
Více info zde: https://www.patrikstanek.cz/fotograficky-kurz-zoo.html
 
 • Kurzy fotografování ve všední dny Vám nově nabízím od Června 2018. Konat se budou v zoologických zahradách Praha, Plzeň, Jihlava a Dvůr Králové. Na těchto kurzech je maximální počet účastníků 4 a obsahově jsou stejné jako kurzy o víkendech. Jejich nabídku jsem přidal pro účastníky, kteří nemají o víkendech čas a přesto se chtějí mých kurzů zúčastnit.
Více info zde: https://www.patrikstanek.cz/fotograficky-kurz-zoo-vsedni-dny.html
 
 • Individuální kurz fotografování pro jednoho účastníka. Nemáte rádi skupinky? Chcete, abych se věnoval celý den Vám? Tak přesně pro Vás jsou individuální kurzy ve všední dny. Můžete si vybrat v jaké zoologické zahradě se kurz bude konat (Praha, Plzeň, Jihlava nebo Dvůr Králové) a vybrat si termín, který Vám vyhovuje. Součástí kurzu je i ukázka postprodukce fotografie.
Více info zde: https://www.patrikstanek.cz/individualni-kurz-v-ceskych-zoo.html
 
KURZY FOTOGRAFOVÁNÍ V NÁRODNÍM PARKU BAVORSKÝ LES
 
Tyto kurzy nabízím ve 2 variantách:
 
 • Jednodenní kurz fotografování je pro 8 účastníků. Sraz je v 9:00 na parkovišti u vstupu do národního parku Bavorský les (cca 15km od hraničního přechodu Strážný). Kurz je vhodný pro začínající i pokročilé fotografy. Výhodou kurzu v národním parku je přirozené prostředí chovaných zvířat (velké oplocené výběhy), kde si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je fotografovat zvířata ve volné přírodě.
Více info zde:  https://www.patrikstanek.cz/jednodenni-kurz-fotografovani-v-narodnim-parku-bavorsky-les.html
 
 • Víkendový kurz fotografování je pro 6 účastníků. Sraz je v pátek v podvečer u pensionu v Německu. Na tomto intenzivním kurzu budeme celé dva dny fotografovat zvířata v národním parku, ukážeme si na velkém monitoru postprodukci fotografií, jak vybírám fotografie, co vše s sebou vzít na fotoexpedice. Samozřejmostí jsou základy fotografování, probereme typy ostření, jak na kompozici či na co si dávat při focení zvířat pozor. V ceně kurzu je ubytování či svačinky do parku na oba dva dny.
Více info zde:  https://www.patrikstanek.cz/vikendovy-kurz-fotografovani-v-narodnim-parku-bavorsky-les.html
 
DÁRKOVÝ POUKAZ NA KURZ V ZOO NEBO BAVORSKÉM LESE
 
 • Chcete můj kurz darovat známému či příteli/přítelkyni? To také není problém. Dárkový poukaz má platnost 6 měsíců od zakoupení a obdarovaný si sám může vybrat vyhovující datum buď v zoologických zahradách nebo v národním parku Bavorský les.
Více info zde: https://www.patrikstanek.cz/darkovy-poukaz-kurz-v-zoo.html
 
FOTOEXPEDICE
 
 • Chcete se mnou do deštných pralesů Thajska nebo na ostrov Borneo? Chcete poznat všechny krásy wildlife fotografie? Být se mnou 14 dní v pralesích, pozorovat stovky druhů zvířat a přivést si hromady úžasných fotek a zážitků? Přidejte se ke mě na jednu z fotoexpedic do pralesů Thajska či Bornea. V ceně cesty je strava, zapůjčení automobilu, vstupy do národních parků, místní průvodci. Vám stačí už jen očkování a letenka. 
Více info zde: https://www.patrikstanek.cz/expedice.html
 
 • Pokud se Vám moje fotografie líbí, ale nemůžete se expedic zúčastnit, můžete je podpořit. Za malou částku získáte moje fotografie v plném rozlišení pro tisk, video z expedice či suvenýr z mých cest.
Více info zde: https://www.patrikstanek.cz/expedice-podporte-me.html
 
A CO CHYSTÁM DO BUDOUCNA?
 
Workshopy postprodukce fotografie
 
 • Navázal jsem spolupráci s Fotoškoda a tak se můžete od září 2018 těšit na workshopy postprodukce fotografie ve Photoshopu nebo na květnovou besedu a workshop v rámci FotoŠkoda FESTu.
 
Spolupráce se společností Olympus
 
 • Se společností Olympus pomalu připravuje workshopy, na kterých si budete moci vyzkoušet techniku značky Olympus z řady OM-D a všechny objektivy z profesionální řady.
 
Workshopy v přírodě
 
 • Chystám pro Vás další porci workshopů v přírodě po České Republice zaměřených na fotografování volně žijících zvířat. Máte se již brzy na co těšit. ;)
 
Fotoexpedice do Afriky
 
 • Na rok 2019 plánuji fotoexpedici do Afriky. Můžete se těšit na fotografování velkých kočkovitých šelem, slonů či velkých hejn ptáků. Budeme společně v národních parcích, vstávat za svítání a celých 14 dní fotografovat faunu tohoto kontinentu. Více informací v létě 2018.

E-shop s příslušenstvím

 • Léto/podzim 2018 - můžete se těšit na nový e-shop, kde naleznete oblíbené příslušenství k fotoaparátům jako jsou blesky, popruhy, batohy, světla, stativy a další.
 
A CO U MĚ NA WEBU NAJDETE DÁLE?
 

 
 
 
 
 
 

Nabídka fotografických služeb

FOTOGRAFICKÉ kurzy

Již několik let pořádám kurzy fotografování zvířat v českých ZOO, kde se naučíte ovládat svojí zrcadlovku rychle a efektivně. Taktéž se dozvíte jak nasprávnou kompozici, na co si dávat pozor a že počkat si na správný okamžik se opravdu vyplatí.

individuální kurzy

Nemáte rádi kurzy, kde je hodně lidí? Máte specifické požadavky na kurz? Chcete, abych se Vám věnoval intenzivně celý den? Nabízím Vám individuální kurzy fotografování a postprodukce fotografií ve Photoshopu či Zoneru.

kurzy photoshopu

Photoshop je v dnešní době ekvivalentem k černé komoře a bez postprodukce nebude nikdy fotografie na takové úrovni, aby byla publikovatelná s vyjímkou například fotografie reportážní. 

fotografování domácích zvířat

Máte doma pejska, kočku či koně a chtěli by jste jeho profesionální fotografie? Nabízím Vám fotografování domácích mazlíčků kdekoliv po České republice. Neváhejte mě kontaktovat.