11.05.2021

Mobilní aplikace pro fotografa aneb co používám

Jako fotograf používám ke své práci různé mobilní aplikace a to jak na úpravu fotografií, tak i na zjištění druhů ptáků či umístění slunce při východu/západu. Teď se na ně podíváme trochu více.

Čist článek
11.05.2021

Jak se stát NEúspěšným fotografem...

Poslední dobou vidím stále více a více fotografií, jejichž kvalita dosahuje asi kvality obrázku na krabici od mléka, kterou 2x přejel traktor cestou z pole do kravína. Samozřejmě jsou opatřeny honosným logem, ve kterém nechybí slova jako fotograf, Photo, Photography atp. dost často doplněné ještě značkou © (Copyright), aby to dostalo ten správný náboj profesionální fotografie.

Čist článek
11.05.2021

Jak jsem začínal a jak je to teď aneb život profesionálního fotografa

Stále dostávám otázky typu zda mě to uživí? Jak se dá focením vydělat nebo kolik mám volného času... Tak jsem Vám to trochu níže sepsal, aby jste měli představu, jak vypadá takový klasický život profesionálního fotografa... Pěkné počtení. Třeba Vám to pomůže k rozhodování zda do toho jít nebo ne.

Čist článek
11.05.2021

12 měsíců života fotografa v 5 minutách

V rámci mojí přednáška na FotoŠkoda FESTu, která proběhne příští úterý, jsem vytvořil krátké video z posledních 12 měsíců mého života.

Čist článek
11.05.2021

Chceš pomoct své zoo? Tady najdeš jak na to. #pomahamezviratum

Chceš pomoct své oblíbené zoo v aktuální situaci? Můžeš třeba adoptovat zvíře nebo si koupit reklamní předměty, pernamentky a další drobnosti a tak zoo podpořit. Níže nalezneš přehledně kam mrknout a jak můžeš pomoci.

Čist článek
11.05.2021

Rozhovor pro Čepro a.s.

Nedávno jsem dělal rozhovor pro časopis společnosti Čepro, a.s., kde pracuji Po - Pá jako specialista IT infrastruktury. Níže si ho můžete přečíst.

Čist článek
11.05.2021

Rozhovor a video pro Fotolab (Cewe)

Rozhovor s Patrikem Staňkem, který se systematicky věnuje fotografování zvířat, přináší detaily odhalující začátky jeho tvorby a zkušenosti s dříve používanou fototechnikou. Dále popisuje důvody, které ho vedly k aktuální změně fotografického systému na produkty značky Canon a Sigma. Přidává několik rad pro začínající tvůrce při výběru správné fototechniky a jakým chybám se mají při focení vyhnout.

Čist článek
11.05.2021

Rozhovor pro časopis městské části Praha - Čakovice

Akorát jsem dopsal odpovědi na otázky redaktorky časopisu městské části Praha - Čakovice, kde se mnou vyjde rozhovor a následně 23.11.2020 od 19:00 budu mít v čakovickém zámku přednášku o mém focení a cestování do pralesů Asie (doražte, je to zdarma). Jelikož nejste všichni z Čakovic jako já, tak si níže můžete celý, necenturovaný rozhovor bez korektury přečíst také. 

Čist článek
11.05.2021

Základní nastavení fotoaparátu Canon

Jelikož jsem nedávno přešel ze značky Olympus na techniku Canon, tak v tomto videu se můžete podívat na návod jak si nastavit fotoaparát Canon (zrcadlovku i bezzrcadlovku) na fotografování zvířat a nejen těch. Pokusil jsem se Vám vysvětlit základní nastavení celého fotoaparátu.

Čist článek